Standardowy wałek do jogi wykorzystywany jest w pozycjach relaksacyjnych pod kręgosłupem redukuje napięcia w odcinku lędźwiowym i piersiowym. Niezastąpiony w profilaktyce i rehabilitacji schorzeń kręgosłupa. Ma zastosowanie w różnych pozycjach jogi.
Przykładowe pozycje:
Supta Badhakonasana,
Supta Virasana,
Salamba Sarvangasana – krzesło i inne.
Wykonany ze 100% wytrzymałej bawełny i wypełniony łuską gryki. Umieszczony z boku suwak umożliwia wygodne odsypywanie lub dosypywanie łuski w celu dostosowania twardości wałka w zależności od indywidualnych potrzeb.
Właściwości łuski gryczanej
Łuska gryki posiada charakterystyczny kształt, jest sprężysta, łatwo dopasowuje się do ciała i zapewnia komfort w trakcie użytkowania wałka. Jej przewiewność daje uczucie przyjemnego chłodu. Polecana dla alergików ze względu na zawartość taniny (związek o właściwościach przeciwzapalnych, hamujących rozwój bakterii i roztoczy). Ponadto posiada rutynę (naturalny związek wzmacniający układ odpornościowy), związki celulozowo-ligninowe (umożliwiające utrzymanie niskiego poziomu wilgotności), kwasy organiczne i sole mineralne. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie żył i cieków wodnych oraz urządzeń elektrycznych.
Dostępny z pokrowcami w kolorach: czarnym, czerwonym, zielonym, granatowym, pomarańczowym i szarym.
Wymiary: długość 70cm, średnica 19cm
Waga: 3,7 kg
Do produkcji naszych wyrobów używamy łuskę gryki z upraw ekologicznych.
Produkcja ekologiczna jest ogólnym systemem zarządzania gospodarstwem i produkcji żywności, łączącym najkorzystniejsze dla środowiska praktyki, wysoki stopień różnorodności biologicznej, ochronę zasobów naturalnych, stosowanie wysokich standardów dotyczących dobrostanu zwierząt i metodę produkcji odpowiadającą wymaganiom konsumentów preferujących wyroby wytwarzane przy użyciu substancji naturalnych i naturalnych procesów. Ekologiczna metoda produkcji pełni zatem podwójną funkcję społeczną: z jednej strony dostarcza towarów na specyficzny rynek kształtowany przez popyt na produkty ekologiczne, a z drugiej strony jest działaniem w interesie publicznym, ponieważ przyczynia się do ochrony środowiska i rozwoju obszarów wiejskich.