Szermierka na Wózkach

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

jak rozpocząć swoją przygodę z tenisem na wózkach?

Aby rozpocząć przygodę z szermierką na wózkach, należy najpierw zazjanomic się z ogólnymi zasadami tego sportu ponieważ jest to sport specyficzny: wymaga od zawodnika siły, dynamiki , konccentracji, i reflexu. W dawnych czasach szermierka uchodziłą za sport elitarny i arystokratyczny.

1. znajdź klub lub organizację , która oferuje treningi i zajęcia z szermierki na wózkach . Można to zrobić poprzez wyszukiwarkę internetową, pytanie w lokalnym ośrodku sportowym lub kontakt z Polskim Związkiem Szermierczym. Jeśli w Twojej okolicy nie ma klubów lub organizacji zajmujących się szermierką na wózkach, możesz zacząć od treningów indywidualnych z instruktorem, który specjalizuje się w tej dyscyplinie.

3. Warto pamiętać, że aby grać w szermierkę na wózku potrzebny jest odpowiedni wózek sportowy, który można wypożyczyć lub zakupić.

4.Niezależnie od tego, jakiego rodzaju treningów i zajęć się podejmiesz, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem treningów i upewnić się, że jest to bezpieczne dla Twojego zdrowia.

5.  Znajdź sparing partnera, tylko treningi ze sparing partnerem są pełnowartościowymi treningami sportowymi

Szermierka na wózkach to dyscyplina sportu paraolimpijskiego, w której osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą uprawiać szermierkę. Gracze siedzą na specjalnych wózkach inwalidzkich.

Szermierka na wózkach jest oficjalną dyscypliną sportu paralympijskiego i ma swoje własne zasady i regulamin, podobne do tych obowiązujących w szermierce zdrowych graczy.