Paralekkoatletyka

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Paralekkoatletyka

Paralekkoatletyka (Lekkoatletyka osób niepełnosprawnych) to królowa dyscyplin paraolimpijskich. Przeszła długą drogę od pierwszych Igrzysk Paraolimpijskich w 1960 roku. Obecnie niepełnosprawni sportowcy rywalizują na Igrzyskach Paraolimpijskich w różnych kategoriach sportowych i klasyfikacjach, co czyni je jednym z najbardziej integracyjnych wydarzeń sportowych na świecie.

Lekkoatletyka osób niepełnosprawnych to coś więcej niż tylko rywalizacja i zdobywanie medali. W skład dyscyplin paralekkiejatletyki wchodzą: biegi, maraton, wyścigi na wózkach, frame running, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem skok w dal, skok w zwyż.

W naszej ofercie znajdziecie najlepszy sprzęt sportowy dla paraolimpijczyków uprawiających lekką atletykę, w której skład wchodzą takie dyscypliny jak: rzut młotem, rzut oszczepem, rzut dyskiem, pchnięcie kulą, parathriathlon, skok o tyczce, skok w zwyż bieganie, sprint , maraton, wyścigi na wózkach.

Chodzi o umożliwienie osobom niepełnosprawnym aktywności i stawiania sobie wyzwań, aby w pełni mogli oni wykorzystać swój potencjał i cieszyć się pełnią życia. Każdego dnia nasi paraolimpijczycy przekraczają granice i inspirują innych swoją determinacją, odwagą i siłą.

Igrzyska Paraolimpijskie dają niepełnosprawnym sportowcom z całego świata szansę na rywalizację na arenie międzynarodowej i pokazanie, że ograniczenia fizyczne nie determinują.

Dzięki zwiększonej świadomości na temat paralekkiejatletyki osób niepełnosprawnych możemy stworzyć lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Pionierami paralekkiejatletyki w Polsce oraz najstarszą organizcją zajmującą się kulturą fizyczną w środowisku osób niepełnosprawnych w Polsce sa