Sprzęt dla zawodnika bocci BC1

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

BC 1 – porażenie czterokończynowe, obejmujące osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Zawodnicy tej klasy mogą korzystać z pomocy jednego asystenta, pomaga on w ustawieniu i ustabilizowaniu krzesła zawodnika któy również podaje bile. Asystent znajduje się poza polem rzutu. W ofercie bocciasport.com znajdziesz sprzęt i zestawy skonfigurowane specjalnie do potrzeb zawódników kategorii BC1.

kategoria sportowa w bocci wymaga i wiedzy doświadczeniaw doborze sprzętu. Aby zbudować optymalny build należy uwzględnić wiele parametrów takich jak: poziom sportowy zawodnika, taktyka, chwyt, siła rzutu, sposób rzucania, schorzenie, spastyczność. dlatego stworzyliśmy ogólny podział zawodników kategorii BC1 na osoby rzucające z dołu oraz z góry.

Rzuty górne BC1 (build):

Ręka jest ułożona pod kątem prostym do tułowia. Łokieć także zawiera kąt 90 st do ramienia. Za to nadgarstek jest wyprostowany. Przedramię i dłoń zgina się dopiero, gdy chce wypuścić bilę. Jest to rzut główne z przedramienia. Tam jest główna siła. Potocznie takie ustawienie ręki nazywane jest Żurawiem. Build długo macha ręką, żeby wyrzucić bilę z dłoni. Przyczyną jest mocna pastyka. Zawodnik może wykonać 60 ruchów ręką, żeby wypuścić jedną bilę.

Typy rzutów w Kategorii BC1

Rzut ręką od dołu BC1:

Są to rzuty z ramienia. Prostuje się rękę w łokciu. Ręka jest ułożona wzdłuż koła. Tułów jest trochę pochylony na stronę ręki rzutowej. Trzeba rozkołysać rękę w barku tak długo, aż spuści spastyka. Wtedy wykonujemy rzut. 

Kopnięcie nogą  Jeśli  ręce mają tak dużą pastykę, że nie mogą wypuścić bili z dłoni. Mogą też mieć silne ruchy mimowolne. Wtedy mają możliwość kopania nogą. Siła idzie z kolana. Niektórzy kopią bokiem stopy, inni przodem. 

Na ogół zawodnicy BC1 rzucają jednym stylem. Spastyka nie pozwala im łączyć typy rzutów. Fenomenem jest David Smith. Najlepsza BC1 na świecie. Jego ułożenie ręki trudno opisać. Potrafi rzucać górą i dołem.