Laserowe Strzelectwo Dźwiękowe

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Laserowe Strzelectwo Dźwiękowe

Laserowe strzelectwo dźwiękowe jest specjalnym rodzajem strzelectwa, przeznaczonym dla osób ze schorzeniem narzadu wzroku, dla niewidomych i słabowidzących.

Jest to niesamowita i jeszcze mało znana forma aktywności fizycznej i intelektualnej.

Zamiast wizualnych celów, strzelcy trafiają w dźwiękowe cele emitujące dźwięki. Strzelcy korzystają z broni laserowej. Emituje ona czerwony laser, który jest widoczny tylko dla osób niewidomych za pomocą specjalnych okularów. Celem jest trafienie w dźwiękowy cel, który jest emitowany przez elektroniczny system celów.

WINGS Rival to wiodący w Europie  symulator laserowego strzelectwa dźwiękowego. Zestaw składa się z tarczy, pistoletów i karabinów laserowychkabli i oprogramowania oraz celowników laserowych, znajdujących się w przenośnej walizce. Tarczę podłącza się do dowolnego komputera, na którym należy uprzednio zainstalować dołączone do zestawu oprogramowanie. Podczas zabawy można korzystać ze słuchawek, by strzelanie było bardziej komfortowe.

Tarcza strzelnicza zbliżona jest wyglądem oraz designem do tradycyjnych tarcz strzeleckich. Zaznaczone są na niej koncentryczne kręgi z centralnym polem o najwyższej wartości 10. Celowaniu do tarczy bezprzewodowym pistoletem towarzyszy dźwięk. Im dalej od centralnego pola o wartości 10, tym dźwięk jest niższy, a im bliżej, tym dźwięk jest wyższy. Przed strzelaniem warto poćwiczyć celowanie i oddać strzał dopiero wówczas, gdy dźwięk będzie najwyższy, co zagwarantuje trafienie w dziesiątkę. Bardzo precyzyjna skala umożliwia oszacowanie trafienia z dokładnością do dziesiątych części punktu.

Do strzelania można używać zarówno krótkiej, jak i długiej broni, na którą zakładany jest bezpieczny emiter laserowy. Wyniki strzelania mogą być archiwizowane, co jest bardzo przydatne np. w przypadku organizowania zawodów. Oprogramowanie umożliwia weryfikację złych nawyków strzeleckich. Pozycja, sposób trzymania broni są identyczne jak w przypadku strzelectwa osób widzących. Symulowane strzelectwo dla osób niewidomych i niedowidzących jest odstresowującą rozrywką, rozwijającą motorykę i koncentrację.

Podczas strzelania obecność widzących asystentów nie jest konieczna, bowiem zarówno wyniki strzelania jak też lokalizowanie celu, ilość strzałów i wszystkie wyniki są sygnalizowane wizualnie, dźwiękowo i głosowo. Jest to fantastyczna rozrywka zarówno dla osób niewidomych i niedowidzących, jak i dla widzących.