Tenis Stołowy Dźwiękowy Sprzęt

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Tenis Stołowy Dźwiękowy

inaczej tenis soniczny, to nowy i innowacyjny sport przeznaczony dla osób ze schorzeniem narządu wzroku: niewidomych i słabowidzących, którego gra łączy szybkość, zwinność i strategię.

Twórcą gry jest asystent osób niewidomych, pedagog, nauczyciel wychowania fizycznego i rehabilitant Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach – Leszek Szmaj. (www.niewidomi.edu.pl)

Gra w tenisa dźwiękowego odbywa się za pomocą własnych dłoni bez użycia paletek oraz siatki do klasycznego tenisa stołowego.

Tenis dźwiękowy wymaga zastosowania odpowiednich, zapewniających ochronę i bezpieczeństwo oczu akcesoriów. Niewidomi gracze mają bezpośredni kontakt z piłką oraz żywym przeciwnikiem , dzięki czemu jest to ekscytująca i wymagająca gra dla wszystkich grup wiekowych.

Tenis dźwiękowy staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularny ze względu na swoje unikalne zasady i dużą dostępność sprzętu. Dzięki możliwości zapewnienia intensywnego treningu, a jednocześnie zabawy i rozrywki, tenis dźwiękowy z pewnością stanie się ulubioną rozrywką wielu entuzjastów sportu paraolimpijskiego.

W naszej ofercie znajdziecie sprzęt i akcesoria do tenisa dźwiękowego takie jak: stoły, maski, piłki, gogle sportowe, ochraniacze.

Wszystkich sympatyków sportu Osób niewidomych zapraszamy do naszego sklepu bocciasport.com.