Parathriathlon

Show Filters

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku

Paratriathlon to dyscyplina sportu, w której osoby niepełnosprawne fizycznie mogą brać udział w zawodach triathlonowych. Składa się ona z trzech etapów: pływania, jazdy na rowerze i biegu. Jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, dlatego też istnieją różne kategorie w zależności od rodzaju niepełnosprawności. Do najczęściej występujących kategorii należą: PTWC

(Paratriathlon Wheelchair): dla osób niepełnosprawnych, które poruszają się na wózkach inwalidzkich. PTVI (Paratriathlon Visual Impairment): dla osób z niedowidzeniem lub ślepotą. W tej kategorii zawodnicy mogą korzystać z prowadzących lub specjalnych sprzętów do pływania, jazdy na rowerze i biegu. PTHC (Paratriathlon Hearing Impairment): dla osób z niedosłuchem lub głuchotą.

W tej kategorii zawodnicy mogą korzystać ze specjalnych urządzeń do komunikacji. PTD (Paratriathlon Disability): dla osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami, takimi jak amputacje, zespół Downa, zaburzenia ruchu itp. Celem paratriathlonu jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym fizycznie możliwości uczestniczenia w zawodach triathlonowych na równych zasadach z osobami pełnosprawnymi. Jest to dyscyplina otwarta dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w wymagającym, ale jednocześnie satysfakcjonującym sporcie.