Twój koszyk:

Parabadminton, Blind Football, Boccia

Parabadminton

Parabadminton zadebiutuje w programie Igrzysk Paralimpijskich w Tokio, ale nie jest dyscypliną nową – pierwsze mistrzostwa świata dla osób z niepełnosprawnością rozegrano już w 1998 roku w Holandii. Przepisy rozgrywek nie różnią się od tych, które są stosowane podczas rozgrywek zawodników pełnosprawnych, poza zawodnikami grającymi na wózkach, którzy grają na połowie standardowego pola gry. Na Igrzyskach będziemy mogli obserwować zawody w sześciu klasach startowych – dwóch przeznaczonych dla osób na wózkach i czterech dla zawodników i zawodniczek grających na stojąco. Ponadto odbędą się rozgrywki deblowe.

Blind Football

Piłka nożna jest bez wątpienia najpopularniejszym sportem na świecie. Również sportowcy niepełnosprawni mają okazję sprawdzić się w tej dyscyplinie, która w swojej odmianie 5 osobowej, przeznaczona jest dla osób niewidomych i niedowidzących. Zadebiutowała w Atenach w roku 2004. Rywalizują dwie drużyny składające się z pięciu zawodników każda, a mecz trwa 50 minut (2x25min). Dla wyrównania szans wszyscy zawodnicy oprócz bramkarza mają oczy zasłonięte specjalnymi opaskami. Bramkarz natomiast może pełnić rolę przewodnika informującego na temat bieżącego ustawienia i sytuacji na boisku. Boisko otoczone jest specjalnymi bandami, a piłka wydaje dźwięki. Jest to niezwykle złożona rywalizacja. Piłkę nożną 5-osobową praktykuje się w ponad 30 krajach na świecie. Więcej informacji na stronie internetowej IBSA pod adresem www.ibsa.es

Boccia

Po raz pierwszy pojawiła się na Igrzyskach Paralimpijskich w Nowym Yorku w roku 1984. Boccia posiada wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, ale jest także doskonałą grą dla pełnosprawnych – sprawdza się jako gra integracyjna. Poza kształtowaniem sprawności fizycznej daje możliwości integracyjnego działania w atmosferze tolerancji i poszanowania inności fizycznej. Zasady bocci są proste, nie stawiają graczom żadnych ograniczeń wiekowych lub sprawnościowych, gra nie wymaga drogiego sprzętu ani nawet sal sportowych. Posiada nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych. W boccię można grać niemal w każdych warunkach i z powodzeniem wykorzystać ją w czasie różnorodnych zajęć o charakterze rekreacyjno-sportowym, na lekcjach wychowania fizycznego, zajęciach pozalekcyjnych, festynach, obozach i koloniach, a także w działaniach terapeutycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cały świat

W zasięgu naszej dostawy.

O potrzebach klientów

wiemy prawie wszystko.

Wsparcie

zakupowe i doradztwo.

100% Bezpieczne zakupy

PayPal / MasterCard / Visa.