Karty do gry z oznaczeniami brajlowskimi i powiększonym drukiem

90,00 

Producent: RNIB

W naszej ofercie znajduje się wiele talii kart do gry. W tym miejscu prezentujemy 54 karty z oznaczeniami brajlowskimi i powiększonym drukiem, przeznaczone zarówno dla osób niewidomych, jak i niedowidzących.

Produkt dostępny

Zapytaj o produkt  Opis

  Co to jest?

  Karty do gry znane były w Chinach już przed X wiekiem naszej ery. Powstały w wyniku przeniesienia na papier notacji używanej podczas gry w kości. Niektóre źródła wskazują, że karty wywodzą się wprost z chińskich, papierowych pieniędzy. Te same źródła twierdzą, że w pierwszych grach karcianych zamiast kart posługiwano się banknotami. Do Europy karty trafiły w XIV wieku, zaś wzrost ich popularności nastąpił wraz z rozpowszechnieniem się druku, wynalezionego przez Johannesa Gutenberga. Karty wykonuje się z kilku warstw papieru powlekanego cienką warstwą plastiku. Produkowane są karty o różnych wymiarach. Małe karty używane są np. do stawiania pasjansów, zaś z lepiej widocznych, dużych kart korzysta się np. na scenie, podczas pokazów prestidigitatorskich. Przyjęto, że  standardowe wymiary kart wynoszą 89 x 57 mm. Setki, a może i tysiące powstających gier karcianych sprawiły, że karty przetrwały do dziś, a gry karciane cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.

  Karty z oznaczeniami brajlowskimi i powiększonym drukiem świetnie nadają się zarówno dla osób niewidomych, jak i niedowidzących. Ulubione gry przy ich użyciu będą odtąd dostępne dla wszystkich.

  Specyfikacja techniczna

  •         Duża grafika i duży druk – wysokość znaków 1,5 cm
  •         Wyraźne oznaczenia brajlowskie
  •         Wymiary 88 x 63 mm
  •         Karty zostały powleczone cienką warstwą plastiku
  •         Rewers w kolorze czerwonym lub niebieskim.

  Marka

  brak