Reversi – dotykowa gra planszowa

135,00 

Producent: Altix sp. z o.o.

Reversi to gra planszowa dla dwóch osób rozgrywana 64 pionkami na planszy 8 na 8 pól. Wymaga szybkiego i strategicznego myślenia, a także, podobnie jak w przypadku szachów, umiejętności przewidywania. Celem gry jest zdominowanie planszy swoimi pionkami.

Produkt dostępny

Zapytaj o produkt  Opis

  Co to jest?

  Reversi, inaczej Othello to gra planszowa dla dwóch osób, rozgrywana przy pomocy 64 białych i czarnych pionków na planszy o wymiarach 8 na 8 pól, podobnie jak w szachach i warcabach. Należy do kategorii gier strategicznych, wymagających myślenia perspektywicznego, charakteryzujących się szybkimi zmianami sytuacji i wyników. Początki Reversi sięgają końca XVIII wieku, zaś największy wzrost popularności w Europie gra zyskała w połowie XIX wieku. W wersji dla osób niewidomych Reversi wyposażone jest w drewnianą planszę z otworami na pionki i w 64 drewniane pionki koloru naturalnego drewna po stronie wklęsłej oraz koloru ciemnozielonego po stronie płaskiej. Gracze wybierają po 32 pionki. Jeden z graczy posługuje się pionkami płaskimi, drugi zaś wklęsłymi. Po zakończeniu gry plansza i pionki są przechowywane w praktycznym, estetycznym płóciennym worku, ściąganym sznurkiem.

  Niemal cała Europa doceniła już walory intelektualne Reversi, w Polsce jednak gra nie jest jeszcze zbyt popularna. Najwyższy czas zatem to zmienić, zapraszamy więc do zakupów.

  Specyfikacja techniczna

  •         Drewniana plansza z otworami na pionki
  •         64 pionki po jednej stronie wklęsłe, w kolorze naturalnego drewna, po drugiej stronie płaskie, w kolorze ciemnozielonym.

  Marka

  brak