Twój koszyk:
Baner sporty wodne

Oto kilka najpopularniejszych wodnych dyscyplin sportu dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób poruszających się na wózkach:

1. Pływanie

Pływanie jest jednym z najpopularniejszych sportów wśród osób z niepełnosprawnościami. Pływanie może pomóc w rozwijaniu siły mięśniowej, zdolności kardiowaskularnych, poprawie koordynacji oraz ogólnych funkcji motorycznych. Istnieją również specjalne wózki inwalidzkie do pływania, które pomagają osobom poruszającym się na wózku dotrzeć do wody.

2. Żeglarstwo

Żeglarstwo jest kolejną popularną dyscypliną sportu dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób poruszających się na wózkach. Istnieją specjalne łodzie, które są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Żeglarstwo może pomóc w rozwijaniu umiejętności motorycznych, koordynacji i równowagi.

3. Kajakarstwo

Podobnie jak w przypadku pływania i żeglarstwa, istnieją specjalne kajaki przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózkach. Kajakarstwo może pomóc w rozwijaniu umiejętności motorycznych, koordynacji i równowagi.

4. Wioślarstwo

Wioślarstwo to kolejna popularna dyscyplina sportowa wśród osób z niepełnosprawnościami. Do wioślania niezbędne są specjalne łodzie przystosowane do wózków inwalidzkich. Wioślarstwo może pomóc w rozwijaniu siły mięśniowej, koordynacji i równowagi.

5. Swaik

Swaik to technika pływania na siedzącej desce holowanej za łodzią która polega na poruszaniu się przez na wodzie przy użyciu sił rąk, a jednocześnie poruszaniu się nogami w pozycji leżącej na plecach. Technika ta jest szczególnie korzystna dla osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób poruszających się na wózkach. Swaik może pomóc w rozwijaniu siły mięśniowej, koordynacji oraz poprawie kondycji serca i płuc.

6. Narty wodne i wakeboard

Narty wodne i wakeboard to sporty, w których osoba jest ciągnięta przez łódź na desce lub nartach wodnych. Istnieją specjalne wózki inwalidzkie, które umożliwiają osobom poruszającym się na wózkach spróbowanie tych sportów. Narty wodne i wakeboard mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności motorycznych, równowagi i koordynacji.

Podsumowując, istnieje wiele opcji dla osób poruszających się na wózkach w dziedzinie wodnych dyscyplin sportowych. Pływanie, żeglarstwo, kajakarstwo, wioślarstwo, swaik, narty wodne i wakeboard to tylko kilka przykładów sportów, które mogą pomóc w rozwijaniu siły mięśniowej, koordynacji, równowagi i ogólnej funkcji motorycznej u osób z niepełnosprawnościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cały świat

W zasięgu naszej dostawy.

O potrzebach klientów

wiemy prawie wszystko.

Wsparcie

zakupowe i doradztwo.

100% Bezpieczne zakupy

PayPal / MasterCard / Visa.