Twój koszyk:
Fb 828x315px 1

Kto może uprawiać Frame Running?

Frame Running

to relatywnie nowa dyscyplina sportowa, która umożliwia osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi uprawianie sportu przez bieganie na trójkołowych ramach, nazywanych frame’ami. W ten sposób sport ten pozwala na rywalizację, rozwój sportowy, poprawę zdrowia i samodyscyplinę dla wszystkich osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Kto może uprawiać Frame Running?

Frame Running jest dostosowany do różnych poziomów niepełnosprawności ruchowej. Najczęściej uprawiane sporty to lekka atletyka, biegi przez przeszkody i boks. Ale biegi z ramą to jedna z najbardziej zaawansowanych dyscyplin sportowych na całym świecie, ponieważ pozwala na aktywność fizyczną osobom, które dotychczas miały ograniczenia. Frame Running jest wymagający oraz intensywny, ale jednocześnie dostosowany do indywidualnych możliwości i wymagań sportowców.

Klasyfikacje sportowe Frame Running

Sportowcy są klasyfikowani w zależności od ich stopnia niepełnosprawności. Klasyfikacje te odzwierciedlają poziom ograniczeń ruchowych sportowca. W zależności od klas wyróżnia się następujące kategorie sportowców:

Klasa RR1

Osoby z zaburzeniami ruchowymi współistniejącymi z niepełnosprawnością intelektualną.

Klasa RR2

Osoby z zaburzeniami koordynacji ruchowej, porażeniem mózgowym, reumatoidalnym zapaleniem stawów, amputacją kończyn lub zespół Downa.

Klasa RR3

Osoby z porażeniem kończyn dolnych, amputacją kończyn dolnych, nieuczynnością stawów, choroba Hashimoto, rzutką przesuwną lub ością-jędrną.

Klasa RR4

Osoby z porażeniem kończyn górnych, amputacją kończyn górnych, chorobą stwardnienia rozsianego lub poparzeniem.

Podsumowanie

Frame Running to dyscyplina sportowa, która pozwala osobom z niepełnosprawnościami na uprawianie sportu i rywalizację. Dostosowując się do różnych poziomów i ograniczeń ruchowych oferuje wiele korzyści, przede wszystkim poprawę zdrowia i samodyscyplinę. Klasyfikacje sportowe Frame Running umożliwiają sportowcom dokładną identyfikację stopnia ich niepełnosprawności, dzięki czemu może być odpowiednio dostosowywana treningówkę i organizowana rywalizacja na odpowiednim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cały świat

W zasięgu naszej dostawy.

O potrzebach klientów

wiemy prawie wszystko.

Wsparcie

zakupowe i doradztwo.

100% Bezpieczne zakupy

PayPal / MasterCard / Visa.