Twój koszyk:

Jakie korzyści daje gra w Goalball i kto może uprawiać ten sport?

Goalball to nie tylko sport Osób Niepełnosprawnych , ale przede wszystkim terapia dla osób niewidomych i słabo widzących. Gra w goalball przynosi wiele korzyści, a jej prostota i dostępność sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ten sposób aktywności fizycznej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze korzyści związane z grą w goalball.

Poprawa koordynacji ruchowej

Celem gry w goalball jest rzuconie specjalnej piłki z dzwoneczkami w kierunku bramki przeciwnika, a zadaniem drużyny jest skuteczne jej zatrzymanie. Wymaga to wykorzystania różnych zmysłów, w tym słuchu, dotyku i wyczucia ruchów. Gra w goalball pomaga w rozwoju koordynacji ruchowej, poprawie równowagi oraz percepcji przestrzennej.

Zwiększenie aktywności fizycznej

Gra w goalball to sport dynamiczny, który wymaga wysiłku fizycznego. Regularne uprawianie tego sportu przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej oraz ogólnej wytrzymałości organizmu. W grze w goalball bierze udział całe ciało, co pomaga w wzmocnieniu mięśni oraz regulacji pracy układu krążenia i oddechowego.

Integracja społeczna

Goalball to sport, w którym przyjemność czerpie się nie tylko z gry, ale również z kontaktu z ludźmi o podobnych doświadczeniach. Szansa na zapoznanie się z innymi osobami z niepełnosprawnościami mogącymi stanowić wsparcie w życiu codziennym, jest dla wielu osób bardzo ważna. W grze w goalball kładzie się nacisk na zespołowe działanie, co sprzyja integracji społecznej.

Dla kogo przeznaczony jest goalball?

Goalball to sport dedykowany dla osób niewidomych i słabo widzących, ale może być również grany przez osoby o pełnej sprawności wzroku. W Polsce występują liczne klasyfikacje w grze w goalball, co pozwala na udział w tej dyscyplinie sportu osobom z różnym stopniem niepełnosprawności. Dlatego też każda osoba, bez względu na swój wiek czy stopień niepełnosprawności, może spróbować swoich sił w grze w goalball.

Podsumowanie

Gra w goalball to sposób na poprawę koordynacji ruchowej, zwiększenie aktywności fizycznej oraz integrację społeczną. Jest to sport dostępny dla osób niewidomych i słabo widzących, ale również dla osób pełnosprawnych. Przyjemność czerpana z gry w goalball nie tylko korzystnie wpływa na zdrowie fizyczne, ale również umysłowe i społeczne. To sport, który warto zaproponować osobom z niepełnosprawnościami, a także z by zdrowym trybem życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cały świat

W zasięgu naszej dostawy.

O potrzebach klientów

wiemy prawie wszystko.

Wsparcie

zakupowe i doradztwo.

100% Bezpieczne zakupy

PayPal / MasterCard / Visa.