Twój koszyk:
PROLIMPIC+PORADNIK+BLOG+SPORTOWY+DLA+OSÓB+NIEPEŁNOSPRAWNYCH+PORADNIK+BOCCISTY+BLOG+DLA GRACZY+BOCCIA+

PORADNIK BOCCISTY CZ. 2 – Trening w domu, wybijanie PERFECTA

TRENING GŁÓWNY W DOMU

Po rozgrzewce przechodzimy do części głównej treningu. Poniżej przedstawię ćwiczenia, które mogą być przydatne na meczu. Nie wykonuję wszystkich zadań od razu tylko po 3 dziennie. Mam rozpisany plan treningowy na 5 dni. 

Rozrzut bil

Zaczynamy od tak zwanego rozrzutu bil. Polega, na tym, że wyrzucamy bile na różne strony. Możemy to robić 2 razy. Jeśli mamy do pomocy drugą osobę, to robimy rzut – tzw. dorzut. 

Idealne do ćwiczenia w domu są maty treningowe – usprawniają i ułątwiają trening zwłaszcza w sytucji gdy nie mamy wyklejonego pełnowymiarowego boiska. Zaczynamy od Wyrzucenia jacka (białej bili) którą zawsze wyrzucamy jako pierwszą! Zaraz potem dorzucamy kolejną bilę (czerwoną lub niebieską),

Po wykonaniu tych rzutów, pomocnik oddaje nam bile i rzucamy ponowne.

Gra na boki

Gdy mamy miejsce grać na boki, to rzucamy po 10 x na lewą i 10x na prawą stronę. Na lewą stronę wybieramy czerwoną bilę, a na prawą stronę, niebieską.

W tym treningu chodzi o wyćwiczenie tzw „perfekta”.

Perfekt

jest wtedy, gdy kolorowa bila jest doklejona do jacka, np. ○●  Idealny perfekt jest, gdy kolorowa bila stoi od strony przeciwnika.

Nie przejmujcie się, gdy kolorowa bila nie jest doklejona do białej. Może być nawet 10 cm przed jackiem. Najważniejsze, żeby była na linii przeciwnika.

Wybijanie perfekta. 

Ustawiamy jacka i perfekta tak, żeby widzieć ok 20% jacka. Ten układ możemy ustawić na wprost lub lewą, czy prawą stronę. Celujemy bilą w bok perfekta, żeby ta bila odsunęła się od jacka. Możemy także w jacka uderzyć i odsunąć. Tylko robiąc to, istnieje ryzyko, że bardziej zastawimy jacka.

Autor: Kinga Koza BC1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Cały świat

W zasięgu naszej dostawy.

O potrzebach klientów

wiemy prawie wszystko.

Wsparcie

zakupowe i doradztwo.

100% Bezpieczne zakupy

PayPal / MasterCard / Visa.