Kapsys MiniVision2 – telefon dla osób niewidomych

1847,00 

 

0004600 kapsys minivision2 telefon dla osob niewidomych 550
0004600 kapsys minivision2 telefon dla osob niewidomych 550

0004601 kapsys minivision2 telefon dla osob niewidomych
0004601 kapsys minivision2 telefon dla osob niewidomych

0004602 kapsys minivision2 telefon dla osob niewidomych
0004602 kapsys minivision2 telefon dla osob niewidomych

Produkt dostępny

Zapytaj o produkt  MiniVision2 firmy Kapsys

  to nowy, ulepszony model telefonu MiniVision.  Intuicyjny, w pełni udźwiękowiony, łatwy w obsłudze telefon komórkowy z klasyczną klawiaturą, zaprojektowany z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych, a także o seniorach. Nowy model MiniVision2 odpowiada na specyficzne potrzeby osób niedowidzących, niewidomych i seniorów, udostępniając podstawowe funkcje klasycznego telefonu z klawiaturą, łatwą obsługę, udźwiękowienie i ergonomię.

  MiniVision2

  oferuje wiele ulepszeń w konstrukcji samego telefonu i w obsłudze zainstalowanych aplikacji, w porównaniu z poprzednikiem, MiniVision. Podświetlana, fizyczna klawiatura ma obecnie duże odstępy między klawiszami, doposażono telefon w podstawkę ładującą, zaprojektowano dedykowany, fizyczny przycisk alarmu SOS, znajdujący się z tyłu obudowy, a także dodano nowe aplikacje – Aparat, Galeria, Detektor światła, „Gdzie jestem” (lokalizacja GPS), Wiadomości MMS.

  Funkcja „Gdzie jestem?”, informuje wyłącznie o aktualnej lokalizacji użytkownika, nie oferując możliwości wyznaczania tras czy innych funkcji GPS, w tym dostępu do map Google. Aplikacja Kontakty umożliwia importowanie kontaktów z pliku VCF, który można wczytać z karty Micro SD albo skopiować do pamięci telefonu po podłączeniu do komputera PC. Telefon odbiera także SMS-y z adresami wysłanymi jako wizytówki w postaci załączników MMS i dodaje je do książki adresowej.

  MiniVision2

  wypowiada imię i nazwisko oraz numer dzwoniącego, jeśli jest on wpisany do kontaktów w książce adresowej. W przypadku, gdy kontaktu nie ma w książce adresowej, telefon oznajmia wyłącznie numer dzwoniącego. Telefon oferuje wykonywanie zdjęć i ich wysyłanie jako wiadomość MMS, a także odbieranie wiadomości MMS ze zdjęciem i zapisanie jej w galerii. Usługa MMS działa w sieciach T-Mobile, Plus, Orange, Play i innych, ale należy ją ręcznie skonfigurować.

  MiniVision2

  posiada własny, specyficzny system oparty na Android 6. Użytkownik nie ma dostępu do sklepu Google Play i nie może instalować dodatkowych aplikacji.

  Telefon został wyposażony we wbudowaną, obszerną instrukcję obsługi w języku polskim i udostępnia wprowadzanie z klawiatury polskich znaków diakrytycznych. MiniVision2 ma domyślnie  zainstalowany syntetyczny głos Premium Vocalizer. Do obsługi, poza fizyczną klawiaturą, można używać poleceń głosowych, na przykład do wykonywania połączeń, dyktowania tekstu w wiadomościach SMS lub notatkach, jak również do uruchamiania wszystkich zainstalowanych w telefonie aplikacji, wśród których są, poza już wymienionymi, detektor kolorów, detektor światła, rejestrator dźwięku, aplikacja do rozpoznawanie banknotów, aplikacja pogodowa, kalkulator czy alarm.

  2,3-calowy ekran, klawiatura z 12 wypukłymi klawiszami, panel sterujący z wbudowanym klawiszem joysticka, całkowicie udźwiękowiony interfejs, a także funkcja dyktowania z rozpoznawaniem głosu, sprawiają że MiniVision2 jest w pełni dostępny dla osób z dysfunkcjami wzroku i w stopniu optymalnym ułatwiają obsługę urządzenia i korzystanie z niego w życiu codziennym.

  Urządzenie oferuje określone tryby pracy. Pierwszy z nich odbywa się za pomocą podświetlanej klawiatury z wyraźnie oddzielonymi, kontrastowymi i wyczuwalnymi klawiszami, a także przy pomocy panelu składającego się z pięciu różnych, teksturowanych klawiszy nawigacyjnych i czterech oddzielnych klawiszy funkcyjnych wraz z przyciskiem SOS znajdującym się z tyłu urządzenia.

  Drugi tryb jest realizowany za pomocą poleceń głosowych, umożliwiających wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomość SMS, tworzenie nowego kontakt, wydarzenia, alarmu, notatki, notatki głosowej i uruchamianie każdej z zainstalowanych w telefonie aplikacji (wymagane połączenie Wi-Fi lub 3G / 4G).

  Trzeci tryb pracy telefonu odbywa się za pomocą rozpoznawania mowy i służy do dyktowania tekstu w polach edycji, dyktowania tekstu wiadomości SMS czy numeru telefonu, do tworzenia notatki głosowej itp. (wymagane połączenie Wi-Fi lub 3G / 4G).

  Uwaga:

  Do prawidłowego funkcjonowania telefonu, zwłaszcza funkcji rozpoznawania mowy i głosowej obsługi urządzenia, niezbędne jest połączenie Wi-Fi lub połączenie sieci komórkowej 3G lub 4G. Za jakość obu tych połączeń i ewentualnego ich wpływu na funkcjonowanie telefonu firma Altix nie ponosi odpowiedzialności.

  Specyfikacja techniczna :

  • Wyświetlacz 2,31 ″, QVGA, 240 x 320 pikseli,
  • procesor dwurdzeniowy Cortex-A7, 1,3 GHz,
  • pamięć wewnętrzna RAM 512 GB, Flash 4 GB,
  • pamięć zewnętrzna karta SD do 32 GB
  • łączność komórkowa 4G, 4G VoLTE, 3G i 2G,
  • łączność bezprzewodowa Wi-Fi 802.11, b / g / n, Bluetooth 4.2,
  • format karty SIM – pojedyncza karta nano SIM,
  • złącza audio 3,5 mm, micro USB,
  • zasilanie akumulatora litowo-jonowa 1600 mAh, czas pracy w trybie uśpienia 200 godzin, czas pracy w trybie aktywności do 7 godzin,
  • współczynnik SAR – głowa 1,78 W / kg, tułów 1,89 W / kg, kończyny 3,08 W / kg,
  • kamera o rozdzielczości 2 megapiksele,
  • lampa błyskowa LED,
  • radio FM,
  • funkcje dzwonków i wibracji,
  • wymiary 125 x 60 x 13,5 mm,
  • waga 103 g.

  Marka

  KAPSYS

  Opinie

  Na razie nie ma opinii o produkcie.

  Napisz pierwszą opinię o „Kapsys MiniVision2 – telefon dla osób niewidomych”

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *