Promocja!

FUJI – Oficjalna piłka meczowa Igrzysk Paraolimpijskich Tokyo 2020

189,00 

-37%

Fuji – Oficjalna pilka meczowa igrzysk paraolimpijskich Tokyo 2020.

Profesjonalni piłkarze grający w piłkę nożną dla niewidomych używają specjalnie zaprojektowanej piłki do tego sportu. Piłki te są zazwyczaj większe i cięższe niż tradycyjne piłki do piłki nożnej i mają w środku dzwonek lub inne urządzenie emitujące dźwięk, dzięki któremu zawodnicy mogą lokalizować piłkę dźwiękiem.

Najczęściej używana piłka na międzynarodowych zawodach i drużynach zawodowych to piłka B1, która jest produkowana przez firmę „Handi Life Sport ”. Piłka ta jest wykonana z syntetycznej skóry i jest wypełniona małymi metalowymi kulami, które emitują dźwięk, gdy piłka jest w ruchu. Piłka B1 jest nieco większa niż standardowa piłka do piłki nożnej i jest cięższa, co ułatwia zawodnikom lokalizowanie piłki dźwiękiem.

Piłka jest również bardzo trwała i jest przeznaczona do użytku na różnych powierzchniach, w tym na boiskach halowych i na powietrzu.

Piłka musi również spełniać normy ustanowione przez Międzynarodową Federację Sportów Niewidomych (IBSA), co gwarantuje, że piłka jest bezpieczna i odpowiednia do użytku przez zawodników niewidomych lub słabowidzących.

Fuji Flame – ten sam projekt, który zastosowano podczas Paraolimpijskiej Piłki Nożnej Niewidomych Tokyo2020. Zatwierdzony przez IBSA do międzynarodowych zawodów. Specyfikacja IBSA, rozmiar 3, niskie odbicie. Doskonały dźwięk grzechotania. 6 urządzeń dźwiękowych. Gładki PU. Obwód 60-62 cm.

Produkt dostępny