Promocja!

THERABODY RECOVERYAIR PRO – urządzenie do masażu limfatycznego

5490,00 

-7%

Produkt dostępny

Zapytaj o produkt  THERABODY RECOVERYAIR PRO – urządzenie do masażu limfatycznego

  Zaawansowany i w pełni konfigurowalny aparat do drenażu limfatycznego, który umożliwia precyzyjną kontrolę nad zabiegiem. Regeneruj się szybciej i skuteczniej dzięki technologii o klinicznie potwierdzonej skuteczności. 

  Presoterapia poprawia krążenie krwi i limfy, zmniejsza ból oraz uczucie zmęczenia. System RecoveryAir PRO polecany jest do użytku profesjonalnego – w sporcie zawodowym, rehabilitacji oraz medycynie estetycznej i kosmetologii. Jeżeli szukasz urządzenia do użytku domowego, polecamy podstawowy model RecoveryAir Prime.

  RecoveryAir PRO nowej generacji – regeneruj się szybciej i skuteczniej 

  Czas na rewolucję – poznaj nową generację systemu do kompresji pneumatycznej RecoveryAir PRO od Therabody.

  RecoveryAir PRO to profesjonalny i w pełni konfigurowalny system do kompresji pneumatycznej, dzięki któremu w prosty i bezpieczny sposób wykonasz masaż limfatyczny.
  Przejmij kontrolę nad swoją sesją regeneracji i dostosuj parametry zabiegu do Twoich indywidualnych potrzeb. Skorzystaj z 1 z 4, predefiniowanych programów lub samodzielnie wybierz poziom ciśnienia, obszar zabiegu czy tryb napełniania komór powietrznych.

  Dzięki łączności przy pomocy Bluetooth system możesz obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji Therabody. Pozwoli Ci ona także śledzić przebieg zabiegu i zapisywać indywidualne ustawienia. 

  Zestaw RecoveryAir PRO składa się z aparatu do drenażu limfatycznego i kompletu mankietów na kończyny dolne. Wewnątrz każdego z nich znajdują się 4 nachodzące na siebie komory powietrzne. Taka konstrukcja zapewnia płynny przepływ powietrza, bez przewężeń i tzw. ”efektu balonowania ”, a dzięki temu bezpieczny i skuteczny przebieg terapii.

  Po uruchomieniu mankiety stopniowo wypełniają się powietrzem, od dołu do góry – uciskają ciało od stóp w kierunku serca. Masaż limfatyczny usprawnia krążenie, przez co poprawia przepływ krwi i limfy, usuwa obrzęki i zastoje, a także redukuje ból i uczucie zmęczenia mięśni. Unikatowa technologia FastFlush™ umożliwia przeprowadzenie pełnego cyklu napełnienia i opróżnienia powietrza w ciągu zaledwie 60 sekund, czyli 2–3 razy szybciej niż w konkurencyjnych urządzeniach do presoterapii. Dzięki temu RecoveryAir PRO zapewnia bardziej efektywną i szybką regenerację.  

  Jak wskazują badania, mechaniczny drenaż limfatyczny jest bardziej skuteczny od manualnego. Jedna sesja regeneracyjna zastępuje nawet 48 godzinom odpoczynku, stąd regularne korzystanie z zabiegów przynosi konkretne korzyści zdrowotne. *

  Najważniejsze cechy aparatu do drenażu limfatycznego RecoveryAir PRO:

  PRECYZYJNA KONTROLA UCISKU

  Urządzenie do masażu limfatycznego nóg RecoveryAir PRO pozwala na precyzyjną regulację poziomu ciśnienia podczas sesji regeneracyjnej oraz pełną kontrolę nad przebiegiem zabiegu. Technologia TruGrade™ zastosowana w RecoveryAir PRO pozwala regulować ciśnienie w każdej komorze niezależnie. Dzięki temu bez problemu dopasujesz protokół regeneracyjny do swoich potrzeb. 

  PREDEFINIOWANE PROGRAMY ZE WSKAZÓWKAMI

  Skorzystaj z rekomendowanych programów terapii i wskazówek do sesji regeneracji w Therabody app. RecoveryAir PRO oferuje 4 gotowe programy, które możesz dowolnie konfigurować w zależności od celu terapeutycznego. 

  • Recover – regeneracja po wysiłku fizycznym w trybie sekwencyjnym (kompresja rozpoczyna się od podstawy leczonego obszaru i płynnie postępuje ku górzę, po czym całkowicie zwalnia ucisk)

  • Warm up – rozgrzewka przed treningiem w trybie sekwencyjnym

  • Isolation –  tryb ISO (izolowany): kompresja na mniejszym obszarze, tylko w 2 wybranych komorach mankietu (dalsze, środkowe, bliższe)

  • Interval  – okresowa terapia z zaprogramowanym czasem działania (w trybie sekwencyjnym) i przerwy, które naprzemiennie się przeplatają (łącznie przez maksimum 8 godzin).

  TRYB PRO DLA PEŁNEJ PERSONALIZACJI 

  Korzystaj z aplikacji Therabody, aby dopasować parametry zabiegu do Twoich indywidualnych potrzeb. Manualny tryb PRO pozwala określić czas trwania zabiegu, poziom ciśnienia (regulowany z dokładnością do 5 mmHg), tryb cyklu napełnienia powietrzem czy strefę zabiegu.

  4 UNIKATOWE SCHEMATY CYKLU NAPEŁNIENIA POWIETRZEM

  Osiągaj lepsze efekty terapeutyczne dzięki zastosowaniu odpowiedniego trybu cyklu napełnienia powietrzem. RecoveryAir PRO pozwala na zastosowanie 1 z 4 unikatowych schematów kompresji: 

  • Sequential (sekwencyjny): płynny przepływ powietrza przez wszystkie komory, od dołu do góry mankietu

  • ISO (tryb izolowany): ucisk jedynie w obszarze wybranych komór kompresyjnych

  • Wave (tryb fali): rozpoczyna się od najniższej komory, a po napełnieniu kolejnej poprzednia jest opróżniana, przez co ucisk obejmuje jedynie niewielki obszar kończyny

  • Flow (tryb przepływu): o postępującym trybie sekwencji, z możliwością regulacji (od wypełnienia 1 do 4 komór). 

  LEPSZE KRĄŻENIE KRWI I LIMFY

  Mankiety napełniają się powietrzem stopniowo, ku górze, uciskając kończynę kolejno od stopy do uda. Dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu, 4 nakładających się na siebie komór, cyrkulacja powietrza odbywa się bez zakłóceń. RecoveryAir aplikuje równomierny, bezpieczny ucisk na całej długości, co zapewnia sprawne odprowadzenie krwi i limfy oraz prewencję zastojów. 

  PRAWDZIWIE UJEMNY GRADIENT

  Ekskluzywna technologia TruGrade™ w urządzeniu do presoterapii RecoveryAir wywiera precyzyjny ucisk na ciało, poprzez przepływ powietrza o rzeczywistym ujemnym gradiencie. Ucisk rozpoczyna się w obszarze stóp, gdzie jest najsilniejszy. Wraz z postępem przepływu powietrza w kierunku serca, siła ucisku stopniowo zmniejsza się, tak aby zapobiec przed cofaniem krwi oraz limfy i skutecznie usprawnić ich przepływ.

  2-3x SZYBSZA REGENERACJA

  Technologi FastFlush™ umożliwia wykonanie jednego pełnego cyklu pompowania i opróżniania mankietu w ciągu zaledwie 60 sekund, czyli 2–3x szybciej niż w przypadku konkurencyjnych urządzeń. Dynamiczne uwolnienie nacisku pozwala na szybki powrót natlenowanej krwi i zwiększone zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze. Dzięki temu RecoveryAir PRO zapewnia wyjątkowo szybką i efektywną regenerację.  

  BEZPRZEWODOWE STEROWANIE

  Nie musisz sięgać do urządzenia, aby je uruchomić czy ustawić odpowiednie parametry zabiegu. Połącz się z aplikacją Therabody i w wygodny sposób obsługuj aparat do drenażu limfatycznego przy pomocy swojego smartfona. Możesz także zdalnie kontrolować przebieg zabiegu.

  DZIEL SIĘ SWOIMI USTAWIENIAMI

  Zapisuj swoje niestandardowe ustawienia danego programu w aplikacji i korzystaj z nich ponownie lub podziel się nimi z innymi użytkownikami aplikacji Therabody – pacjentami, podopiecznymi, czy fizjoterapeutami i trenerami.

  ŁATWE W CZYSZCZENIU I PIELĘGNACJI 

  RecoveryAir PRO składa się z 4 komór kompresyjnych, które płynnie na siebie nachodzą. Zostały one umieszczone wewnątrz mankietu z gładkiego materiału. Ta unikalna konstrukcja zapobiega gromadzeniu się bakterii i wilgoci, a także pozwala na łatwe czyszczenie i utrzymanie higieny.

  PORĘCZNE I ŁATWE W TRANSPORCIE

  Zaletami aparatu do drenażu limfatycznego RecoveryAir PRO są niewielka waga i kompaktowe wymiary, co sprawia że system ten cechuje pełna mobilność.  Bez problemu zabierzesz go ze sobą na zawody sportowe, weekendowy wyjazd czy spakujesz do samolotu. System RecoveryAir ma wbudowaną baterię, która pozwala na terapię nawet wtedy, gdy nie masz dostępu do prądu. Mankiety również są łatwe w przechowywaniu – po złożeniu zajmują niewiele miejsca. 

  Dla kogo jest drenaż limfatyczny urządzeniem RecoveryAir PRO?

  Profesjonalne urządzenie do presoterapii RecoveryAir PRO ma szerokie zastosowanie. Polecane jest przede wszystkim dla: 

  • Sportowców (drużyn sportowych i zawodników indywidualnych) na poziomie profesjonalnym lub amatorskim: podczas zgrupowań, zawodów czy po treningach sportowych.
  • Fizjoterapeutów – jako element wspomagający proces rehabilitacji (pourazowa, pooperacyjna, przy zaburzeniach krążenia lub obrzękach, np. po mastektomii) i postępowanie profilaktyczne.

  Klinik medycyny estetycznej/ gabinetów Beauty – jako zabieg wspomagający odchudzanie, modelujący sylwetkę, redukujący cellulit oraz przyspieszający rekonwalescencję po liposukcji

  Efekty stosowania drenażu limfatycznego:

  Regularne korzystanie z urządzenia do drenażu limfatycznego zapewnia szereg korzyści, dopasowanych do potrzeb i zastosowania. Jakich efektów możesz się spodziewać?

  Sport:

  • Przyspiesza regenerację po wysiłku – wypłukuje metabolity i czynniki stanu zapalnego oraz zapewnia dotlenienie tkanek i napływ składników odżywczych, niezbędnych do procesów naprawczych

  • Zapewnia gotowość do kolejnej aktywności dzięki skróceniu czasu niezbędnego do odpoczynku (efekt nawet jak przy 48h odpoczynku w 30 minut)

  • Stanowi odpowiednik aktywnego treningu regeneracyjnego w formie biernej (bez wysiłku i obciążenia układu ruchu)

  • Pozwala poprawić wyniki sportowe – zwiększa sprawności i efektywność treningów, dzięki czemu umożliwia osiągnięcie maksimum możliwości

  • Zapobiega kontuzjom 

  • Stymuluje gojenie mikrourazów i skraca czas leczenia kontuzji

  Fizjoterapia, rehabilitacja i profilaktyka prozdrowotna:

  • usuwa obrzęk i przyspiesza wchłaniania krwiaków po urazie lub operacji

  • zmniejsza stan zapalny w okolicy mięśni i stawów (ostry lub przewlekły)

  • redukuje przewlekłe obrzęki limfatyczne (np. po mastektomii czy przy lipoedemi)

  • poprawia krążenie, działa wspomagająco przy niewydolności układów krążenia i limfatycznego

  • zapobiega zakrzepicy żył głębokich czy niedokrwieniu kończyn (np. przy unieruchomieniu lub schorzeniach przewlekłych)

  • przyspiesza procesy naprawcze i uelastycznienia tkanki

  • skraca czas rehabilitacji i zwiększa jej efektywność

  • usuwa toksyny i dotlenienia organizm

  • wspomaga układ odpornościowy

  Kosmetologia i medycyna estetyczna:

  • poprawia przepływ krwi i limfy

  • wspomaga proces odchudzania i modelowania sylwetki (szczególnie w problematycznych okolicach, takie jak uda czy pośladki)

  • ujędrnia skórę i poprawia jej wygląd (jest lepiej odżywiona)

  • zmniejsza widoczność cellulitu

  • usuwa nadmiar wody z organizmu i pozwala pozbyć się dodatkowych kilogramów

  • Redukuje obrzęki tłuszczowe (np. przy lipodemi)

  • oczyścisz organizm z toksyn i metabolitów

  • przyspiesza przemianę materii

  • niweluje obrzęki limfatyczne i tłuszczowe

  • pozwala pozbyć się uczucia ciężkich nóg

  • rozluźnia napięte i zmęczone mięśnie

  • odpręża i redukuje stres

  • przyspiesza rekonwalescencję po zabiegu liposukcji

  Cechy RecoveryAir PRO:

  • 4 predefiniowane, w pełni konfigurowalne programy

  • tryb PRO – do tworzenia w pełni spersonalizowanych programów

  • 4 unikatowe schematy napełnia powietrzem =

  • regulacja czasu zabiegu: 10- 90 min (co 5 min lub w trybie ciągłym)

  • regulacja czasu utrzymania ucisku: 1-10 sekund

  • regulacja czasu zwolnienia ucisku: 10-60 sekund

  • kontrola nad strefą gradientu

  • 20 pełnych cykli w 20 minut

  • precyzyjna kontrola ciśnienia (20-100 mmHg), regulowana co 5 mmHg

  • 4 zachodzące na siebie komory, umieszczone wewnątrz gładkiego mankietu

  • łatwa w czyszczeniu, higieniczna konstrukcja mankietu

  • inteligentny system łączności Bluetooth i cyfrowy wyświetlacz LCD

  śledzenie statystyk zabiegów

  • udostępnienia programów Basic i PRO 

  • 240 minut pracy na baterii

  • mobilność, która pozwala na użytkowanie w każdym miejscu

  • kompatybilny z dodatkowymi mankietami RecoveryAir: kamizelką kompresyjną, spodniami kompresyjnymi oraz mankietami na kończyny dolne i górne

  Co wchodzi w skład zestawu: 

  • urządzenie do masażu pneumatycznego RecoveryAir PRO

  • komplet mankietów RecoveryAir do kompresji kończyn dolnych

  • zatyczka blokująca (przy korzystaniu z jednego mankietu)

  • zasilacz do prądu stałego

  • etui ochronne

  Aparat do drenażu limfatycznego: 

  Specyfikacja: wymiary: 23,4 cm (dł.) x 14,2 cm (szer.) x 15,5 cm (wys.)  | waga: 2,14 kg

  Precyzja: zakres regulacji (20-100 mmHg), możliwość ustawienia co 5 mmHg (za pośrednictwem aplikacji Therabody)

  Typ gradientu ciśnienia: całkowicie ujemny 

  Dekompresja: pełna i szybkie uwolnienie

  Pełen cyklu: 60 sekund (ucisk i rozluźnienie – 2-3x szybciej niż w konkurencyjnych urządzeniach)

  Materiał: powłoka z tkaniny klasy medycznej

  Gwarancja: 2 lata

  Rozmiary mankietów na kończyny dolne: do wyboru –  S, M, L

  Dobór rozmiaru:

  Aby prawidłowo dopasować rozmiar mankietów kompresyjnych RecoveryAir zmierz “długość zewnętrzną”, czyli odległość od kostki bocznej do zginaczy biodra po zewnętrznej stronie nogi. Wykonaj także pomiar maksymalnego obwodu uda. Pomiary te pozwolą Ci dobrać odpowiedni rozmiar. Jeśli Twoje wymiary, według parametrów w poniższej tabeli, pasują do dwóch rozmiarów to polecamy wybór mniejszego, tak aby zapewnić dobre dopasowanie.

  Jak wykonać pomiar?


  Długość zewnętrzna – mierz od kostki bocznej do zginacza biodra

  Maks. obwód uda – zmierz obwód w miejscu, gdzie twoje udo jest najszersze.

  Przykład: Przy długości nogawki 90 cm, obwodzie uda 70 cm i wzroście wzroście 183 cm sugerowany rozmiar mankietów kompresyjnych to M.

  Marka

  brak