Kule do bocci

Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Jakie cechy i właściwości powinny mieć Bile,Kule do gry w boccia?

W bocci sukces sportowy zależy od poziomu talentu i pracowitości zawodnika a także od jakości, jego bil, oraz konfiguracji zestawów uwzględniających, styl, taktykę, siłę, schorzenie oraz spastyczność danego zawodnika. Istotny jest też podział na miotaczy: BC1 B2 BC4, oraz Graczy posługujących się rampami BC3. Najogólniej rzecz biorąc Zawodnicy BC3 potrzebują twardszych bil.

Bile kule różnią się materiałem wykonania, (syntetyk, skóra naturalna, prawdziwy zamsz, elementy kauczukowe). Oraz twardością: od supersoft, soft, medium soft, medium, medium hard, hard).

Każda bila, kulan używana podczas meczu powinna być: zgodna ze standardem BISfed dotyczącym, wagi objętości, oraz roll testu( To znaczy że bila powinna się wyraźnie toczyć i obracać podczas rzutu)  Powinna być solidnie wykonana, mieć równe, dokładne szwy, niewielki otwór po wtryskarcę, i mieć jaknajlepszą geometrię.

Bila powinna być zbliżona geometrycznie do idealnej kuli ale nie powinna być do niej identyczna.

Kula powinna zapewniać zapodnikowi mocny i pewny chwyt na tyle na ile to jest możliwe.

Każda Bila osiąga najlepsze parametry fizyczne oraz celność kiedy jest DOBRZE ROZBITA, wbrew mitom rozpowszechnianym przez większość graczy, że najlepsza bila to taka która jest świeżo wyciągnięta z plecaka.

Jak dbać i czyścic bile? Jest to jedno z najczęściej zadawanych przez naszych klientów pytań.

Po pierwsze do czyszczenia bil używamy czystej i miękkiej szmatkilekko nasączonej wodą z dodatkiem zwykłego szarego mydła bez dodatkowych chemikaliów.

do czyszczenia bil, kul NIE UŻYWAMY: detergentów, środków do ochrony i konserwacji skóry naturalnej, zamszu i syntetyków, płynu do mycia naczyć, proszków do toalet i innych ostrych detergentów dlatego że bardzo łątwo w ten sposób ZNISZCZYĆ bilę i oraz pozbawić ję swoich pozytywnych właściwości na boisku.

SUROWO WZBRONIONE jest stosowanie na boisku i po za nim: klejów, lakierów, proszków i innych substancji wchodzących w reakcję na przykład z potem i wilgocią. Substancje te są traktowane jak oszustwo na boisku i prowadzą do dyskwalifikacji przez przedstawicieli BISfed oraz Polskiego Związku Bocci.